www.avki.se  www.valljekreativt.se 

 

Vårt kontor har öppet måndag-onsdag klockan 8-16 (lunchstängt 12-13) samt torsdag 8-12. Fungerar inte tiderna kan vi hitta en annan tid som passar. Information GDPR.


Mattias Berglund
VD, projektledare och affärsutvecklare
070-254 65 90
mattias@avki.se

Mattias arbetar främst med affärsutveckling i mindre och medelstora företag. Oavsett var i fasen du är finner han en väg framåt. Behöver du hjälp med att söka företagsstöd, finansiering, skriva affärsplan, skapa kontaktnät mm är det Mattias som hjälper dig. Han arbetar även som redovisningskonsult och med skattefrågor och utredning. 


Elsa Andersson Vallström
Redovisningskonsult
0970-141 02
elsa@avki.se

Elsa arbetar med redovisningsuppdrag på Ávki. Alltifrån löpande bokföring, lönehantering, skattedeklarationer till årsavslut med bokslut/årsredovisning och deklaration. Behöver du hjälp med bokföring eller deklaration kontaktar du henne.

 

Siv-inger Hackström
Redovisningsassistent
0970-141 02
siv-inger@avki.se

Siv-inger arbetar med löpande redovisning åt Ávkis kunder. Hon arbetar främst med små- och medelstora organisationer.

 

Kjell-Åke Pittsa
Ordförande Ávki AB
070-692 14 97
kjell-ake@littak.se

 

Projektmedarbetare Utvecklingsnod Sápmi (Vallje)

Projektledare är Mattias Berglund, tillsammans med teamet nedan arbetar han för att utveckla samiska Kulturella och Kreativa Näringar och mötesplatsen Vallje.

Evelin Nordqvist, evelin@avki.se

Leila Nutti, leila@avki.se

Liza Påve, liza@avki.se

Victoria Harnesk, victoria@avki.se 

 

Projektmedarbetare Vallje Kreativt med mat

Patricia Fjellgren, patricia.fjellgren@gmail.com, 073-845 68 77

Mattias Berglund, mattias@avki.se, 070-254 65 90